Preliminarni program

Objava: 30. srpanj 2020.

14:00 – 20:00

REGISTRACIJA SUDIONIKA

17:00 – 17:10

Eduard Vrdoljak: Svečano otvaranje

17:10 – 17:30

Dejan Jurić

Plenarno predavanje: Precision medicine in mBC treatment

17:30 – 18:15

Satelitski simpozij 1 – ROCHE

18:15 – 19:00

Satelitski simpozij 2 – BMS

19:00 – 19:30

Satelitski simpozij 3 – SANOFI

20:00 – 21:00

KOKTEL DOBRODOŠLICE

08:15 – 08:45

Snježana Tomić:

Pregledno predavanje: Uloga patologa u suvremenom onkološkom liječenju

 

RAK DOJKE

 

Voditelji: Ingrid Belac Lovasić, Ivan Milas

 

Panel: Eduard Vrdoljak, Snježana Tomić, Ingrid Belac Lovasić, Ivan Milas, Paula Podolski, Tajana Silovski, Marija Ban, Martina Bašić Koretić, Natalija Dedić Plavetić

08:45 – 09:00

Paula Podolski: Uloga i mjesto neoadjuvantne terapije raka dojke danas

09:00 – 09:15

Tajana Silovski: Adjuvantna terapija raka dojke danas

09:15 – 09:30

Marija Ban: Optimalno liječenje metastatskog luminalnog raka dojke

09:30 – 09:45

Martina Bašić Koretić: Optimalno liječenje metastatskog HER-2 pozitivnog raka dojke

09:45 – 10:00

Natalija Dedić Plavetić: Optimalno liječenje metastatskog trostruko negativnog raka dojke

10:00 – 10:40

Prikaz slučajeva uz raspravu

Ana Tečić Vuger: Her-2 pozitivni rak dojke

Inga Marijanović: Luminalni tip raka dojke

10:40 – 11:00

Stanka za kavu

11:00 – 11:30

Satelitski simpozij 4 – PFIZER

11:30 – 12:00

Satelitski simpozij 5 – NOVARTIS

12:00 – 12:45

Satelitski simpozij 6 – ROCHE

 

SUPORTIVNA TERAPIJA

 

Voditelji: Robert Šeparović, Damir Gugić

 

Panel: Robert Šeparović, Damir Gugić

12:45 – 13:00

Ivan Radoš: Suvremeno liječenje maligne boli

13:00 – 13:15

Veljko Đorđević i Marijana Braš: Psihoonkologija danas: HR i svijet

13:15 – 13:30

Željko Krznarić i Darija Vranešić Bender: Optimalni pristup u sprečavanju i liječenju maligne kaheksije

13:30 – 14:00

Satelitski simpozij 7 – ABBOTT

14:00 – 15:15

Stanka za ručak

 

RAK PLUĆA

Voditelji: Miroslav Samaržija, Ivan Gudelj

Panel: Miroslav Samaržija, Ivan Gudelj, Lovorka Batelja, Joško Juričić, Marijo Boban, Marko Jakopović, Sanja Pleština, Ivana Canjko

15:15 – 15:30

Miroslav Samaržija: Probir i dijagnostika raka pluća: kako do optimalne i pravovremene dijagnoze

15:30 – 15:45

Marijo Boban: Optimalno liječenje NSCLC stadija III

15:45 – 16:00

Marko Jakopović: Ciljana terapija diseminiranog NSCLC

16:00 – 16:15

Sanja Pleština: Kemoterapija i imunoterapija diseminiranog NSCLC

16:15 – 16:30

Ivana Canjko: Pristup bolesniku s moždanim presadnicama raka pluća

16:30 – 17:10

 

Prikaz slučajeva uz raspravu

Krešimir Tomić: Metastatski rak pluća s dijagnosticiranom mutacijom na koji postoji ciljana terapija

Vide Popović: Metastatski rak pluća liječen imunoterapijom

17:10 – 17:30

Pauza za kavu

17:30 – 18:15

Satelitski simpozij 8 – ROCHE

18:15 – 19:00

Satelitski simpozij 9 – MSD

19:00 – 19:30

Satelitski simpozij 10 – Boehringer Ingelheim

08:15 – 08:45

Liana Cambj Sapunar

Pregledno predavanje – Interventna radiologija u RH; trenutna situacija i putevi razvoja

 

PROBAVNI TUMORI

Voditelji: Stjepko Pleština, Marko Zelić

 

Panel: Stjepko Pleština, Marko Zelić, Zlatko Marušić, Liana Cambj Sapunar, Stipislav Jadrijević, Josipa Flam, Juraj Prejac, Tomislav Omrčen, Borislav Belev, Jasna Radić, Vesna Bišof

08:45 – 09:00

Marko Zelić: Optimalno kirurško liječenje jetrenih presadnica

09:00 – 09:15

Josipa Flam: Optimalno liječenje lokoregionalnog raka rektuma

09:15 – 09:30

Juraj Prejac: Optimalno liječenje diseminiranog raka debelog crijeva

09:30 – 09:45

Tomislav Omrčen: Imunoterapija u liječenju probavnih tumora

09:45 – 10:15

Satelitski simpozij 11 – SERVIER

10:15 – 10:30

Stanka za kavu

10:30– 11:00

Satelitski simpozij 12 – ELI LILLY

11:00 – 11:15

Borislav Belev: Neuroendokrini tumori GI trakta

11:15 – 11:30

Jasna Radić: Novosti u liječenju HCC-a i raka žučnih kanala

11:30 – 11:45

Vesna Bišof: Neoadjuvantno /adjuvantno liječenje raka želudca

11:45 – 12:15

Prikaz slučajeva uz raspravu

Zdenka Gojković: Rak gušterače

Željko Vojnović: Rak kolona

12:15 – 12:45

Liz O`Riorden: Improving the quality of patient care – my story

12:45 – 14:00

Pauza za ručak

 

GINEKOLOŠKI TUMORI

 

Voditelji: Ana Fröbe, Višnja Matković

 

Panel: Ana Fröbe, Višnja Matković, Herman Haller, Marina Kos, Senija Eminović, Jasna Marušić, Branka Petrić Miše, Kristina Katić

14:00 – 14:15

Jasna Marušić: Novosti u liječenju raka vrata maternice

14:15 – 14:30

Branka Petrić Miše: Optimalno liječenje raka jajnika

14:30– 14:45

Kristina Katić: Optimalno liječenje raka tijela maternice

14:45 – 15:15

Prikaz slučajeva uz raspravu

Ana Marija Bukovica: Rak jajnika

Ivana Tica Sedlar: Rak endometrija

15:15 – 16:00

Satelitski simpozij 13 – ASTRA ZENECA

16:00 – 16:15

Stanka za kavu

 

MELANOMI

 

Voditelji: Antonio Juretić, Ivan Milas

 

Panel: Antonio Juretić, Ivan Milas, Snježana Dotlić, Jasmina Rajc, Nina Dabelić, Jasmina Marić Brozić, Ira Pavlović Ružić

16:15 – 16:45

Satelitski simpozij 14 – NOVARTIS

16:45 – 17:00

Nina Dabelić: Novosti u ciljanoj terapiji melanoma

17:00 – 17:15

Antonio Juretić: Novosti u imunoterapiji melanoma

17:15 – 17:30

Jasmina Marić Brozić: Nuspojave imunoterapije i kako ih zbrinjavati

17:30 – 18:00

Prikaz slučajeva uz raspravu

Ana Majić: Metastatski melanom BRAF pozitivan

Ira Pavlović Ružić: Metastatski melanom BRAF negativan

18:00 – 18:45

Satelitski simpozij 15 – MSD

18:45 – 19:15

Satelitski simpozij 16 – TAKEDA

  

08:15 – 08:30

Uroš Smrdel

Pregledno predavanje: Sterotaksijska radioterapija: optimalno korištenje u suvremenoj onkologiji

 

UROGENITALNI TUMORI

 

Voditelji: Tomislav Omrčen, Boris Ružić

 

Panel: Tomislav Omrčen, Boris Ružić, Kristijan Krpina, Katarina Vilović, Marija Gamulin, Dag Zahirović, Tihana Boraska Jelavić, Mladen Solarić, Milena Gnjidić, Marijana Jazvić, Jure Murgić

08:30 – 08:45

Marija Gamulin: Rak testisa; između deeskalacije i transplatacije matičnih stanica koštane srži

08:45 – 09:00

Dag Zahirović: Hormonsko liječenje raka prostate

09:00 – 09:15

Milena Gnjidić: Novosti u nehormonskom sistemnom liječenju raka prostate

09:15 – 09:30

Mladen Solarić: Novosti u radioterapiji raka prostate

09:30 – 10:00

Satelitski simpozij 17 – PFIZER

10:00 – 10:30

Satelitski simpozij 18 – SANOFI

10:30 – 10:45

Stanka za kavu

10:45 – 11:15

Satelitski simpozij 19 – ROCHE

11:15 – 11:45

Satelitski simpozij 20 – J&J

11:45 – 12:00

Tihana Boraska Jelavić: Neoadjuvantno i adjuvantno liječenje raka mokraćnog mjehura

12:00 – 12:15

Marijana Jazvić: Sustavno liječenje raka mokraćnog mjehura

12:15 – 12:30

Jure Murgić: Novosti u sustavnom liječenju raka bubrega

12:30 – 13:00

Prikaz slučajeva uz raspravu

Zvonimir Curić: Rak bubrega

Rak prostate

13:00 – 13:30

Satelitski simpozij 21 – ASTELLAS

13:30

ZATVARANJE KONGRESA

13:30-14:30

Pauza za ručak